Ryttarmeddelande DM Hoppning Normlösa 220924

-Plats Normlösa Normlösa Torpa Södergård 1 59693 Skänninge

-Vägbeskrivning: Från Mantorp så kör mot Skänninge, Vid Gottlösa ta av höger mot Normlösa, kör ca 4km och sväng höger vid skylt Torpa södergård (stort ljus rosa hus) följ grusvägen över gärdet.

-Sekretariatet öppnar från kl 11:30

-Anmälan vid sekretariatet (i boden Bodil) vaccinationskontroll

-Avanmälan till Therese Haapalainen på 0704949188

-Tävlingsansvarig: Therese Haapalainen 0704949188

-Tävlingsledare: Therese Haapalainen/Evelyn Paar Enqvist

-Prisutdelare: Agneta och Evelyn

-Framridning på anvisad plats.

-Kiosk: Hamburgare,dricka och kaffe mm

-Ryttare äger rätt att granska tävlingsbanan och kringmiljö innan ritt och själva avgöra om de vill starta under rådande förhållande annars gäller fri strykningsrätt med återbetalda avgifter.

-Ryttare deltar på egen risk vilket innebär att föreningen inte har någon försäkring, se därför över din olycksfall-och ansvarsförsäkring.

-Prisutdelning efter varje klass. Distriktsmästarna koras efter sista klassen.

-Nummerbricka ska bäras på hästen

-Läs igenom tävlingsreglementen TR 1 och TR 3. Finns på Ridtravare.com

-Första start kl 13:00

Nr ekipage (Nr som hästen ska bära synligt på hela tävlingsdagen)

111 Tiger Face

112 Holy Heart

113 Don Quite

114 Lövabos Gulla

115 Take the Center

116 Beta Light

117 Stiffmeister Lini

118 Gent in Time

119 Spell out

120 Milly

121 Dimma II

122 Fjeld Stjärn

Startlista DM Hoppning Normlösa 220924

Klass 1 30cm clearound rosett vid felfri ritt

1 Evelyn Paar Enqvist-Milly

2 Ella Flygh-Dimma II

3 Therese Haapalainen-Don Quite

4 Harriet Adolfsson-Fjeld Stjärn

5 Linnea Järdemar-Milly

Klass 2 40cm idealtid 2st plac

1 Milla Jansson-Stiffmeister Lini

2 Emelie Roos-Lövabos Gulla

3 Maddelene Rauhala-Beta Light

4 Elsa Lundman- Gent in Time

5 Therese Haapalainen-Don Quite

Klass 3 50cm idealtid 2st plac

1 Linda Glad-Tiger Face

2 Åsa Johansson-Holy Heart

3 Milla Jansson- Stiffmeister Lini

4 Emelie Roos-Lövabos Gulla

5 Elsa Lundman- Gent in Time

6 Maddelene Rauhala-Beta Light

Klass 4 60cm A:1A 1st plac

1 Åsa Johansson-Holy heart

2 Sofie Landström-Take the Center

3 Linda Glad-Tiger Face

Klass 5 70cm A:1A 1st plac

1 Therese Haapalainen-Spellout

2 Sofie Landström-Take the Center

Varmt välkomna!!