Resultat DM Rejmyre 180923

Resultat från distriktsmästerskapet i Tömkörning och Dressyr.I Rejmyre 23 september.

Tömkörning Skrittprogram:

1. Therese Haapalainen - Spellout 70,26%

Dressyr E:1

1. Jessica Gahnström - Mountainman Viking 74,29%

Dressyr D:1

1. Susanne Grahn - La Estrella 78,61%

2. Cecilia Nilsson - Bonchance Hornline 77,22%

Dressyr C:1

1. Chanette Steen - Edolles Lina 72,86%

2. Therese Haapalainen - Fulmine 70,71%

Dressyr B:1

1. Therese Haapalainen - Spellout 72,93%

 

Grattis till våra distriktsmästare 2018 i tömkörning och dressyr

Resultat Överum 180616

Resultat 16 juni i Överum:
40cm
1. Hilma Lind - Fjeldstjärn

60cm
1. Anna Broberg - Ucina BOKO
2. Molly Rocen - Eila Puh

80cm
1. Maddelene Rahuala - Flicka Sting
2. Anna Broberg - Ucina BOKO

Trab Lätt:
1. Agneta Haapalainen - Fjeldstjärn

Trab Msv:
1. Anna Broberg - Ucina BOKO

Tackar för en god tävlingsdag och en trevlig vår full med tävlingar.

Resultat hoppning & trab 180422

Resultat från Normlösa 22 april

Hoppning 30 cm (idealtid)
1. Cecilia Nilsson - Bonchance Hornline
2. Susan Grahn - Brolly Fly

Hoppning 50 cm (idealtid)
1. Emma Heinemark - Carmens Rabalder
2. Anna Broberg - Unica Boko
3. Molly Rocén - Eila Puh

Hoppning 70 cm (A/A:0)
1. Anna Broberg - Unica Boko
2. Therese Haapalainen - Spellout

Trab lätt klass
1. Hilma Lind - Fjeld Stjärn
2. Anna Broberg - Unica Boko
3. Therese Haapalainen - Spellout

Resultat utställning 171209

BIS & BIR Vbl
Cecilia Nilsson - Bonchance Hornline

Resultat utställning 171209

Ponnyklass

Hilma Lind - Kumlaby Tandtroll 40 p 

Ellinore Edlund Gustavsson - Lill Einar 38 p

Therese Haapalainen - Indian Trail 34 p

 

4-8 år

Cecilia Nilsson - Bonchance Hornline 41 p

Lina Ulriksson - M.X.Bordeaux 37 p

Rebecca Eriksson - Vägten 37 p

Evelyn Jonsson Schönberg - Milou P. 36 p

Anna Herburt - Beauty Chikara 36 p

Jennifer Johansson - Nergårds Philippa 34 p

 

9-13 år

Emma Heinemark - Starmaid 40 p

Helen Heinemark - Starboy Viking 39 p

Natalie Jonsson Schönberg - Helliano C.L.O. 38 p

Linda Kock - Shipping Gold 37 p

Therese Haapalainen - Spellout 35p

 

14-19 år

Charlotte Larsson - Mån Saje 39 p

Sofie Rauhala - Sisco Bärbäck 38p

Maddelene Rauhala - Right Cross 38 p

 

20 år +

Josephine Svärd - Royal Crown vision 41 p

Agneta Haapalainen - Fjeld Stjärn 40 p

Linda Kock - Tribe Vilt 39 p

Maddelene Rauhala - Flicka Sting 36 p

 

Bästa Visare: Linda Kock

BIR ponny: Hilma Lind - Kumlaby Tandtroll

BIR Kbl: Agneta Haapalainen - Fjeld Stjärn

BIR Vbl: Cecilia Nilsson - Bonchance Hornline

 

BIS ponny Hilma Lind - Kumlaby Tandtroll

BIS Cecilia Nilsson - Bonchance Hornline

BIM Emma Heinemark - Starmaid

Resultat hoppning & trab 171001

Hoppning 30 cm idealtid

1:a Cajsa Ruusunen - Hemlo         

50 cm idealtid

1:a Maddelene Rauhala - Flicka Sting                2:a Thea Kippel - Lill Einar

70 cm A/A:0   

1:a Anna Broberg - Unica Boko                          2:a Therese Haapalainen - Spellout                                                                     

Trab lätt klass   

1:a Hilma Lind - Fjeld Stjern         2:a Agneta Haapalainen - Fjeld Stjern                                                        3:a Therese Haapalainen - Spellout     4:a Anna Broberg - Unica Boko                                                                                     

Resultat dressyr 170527

E:1 1:a Emma Heinemark - Starmaid  2:a Felicia Paar - Mountainman Viking

D:1 1:a Liselotte Askling - Iseld  2:a Emma Heinemark - Starmaid

C:2 1:a Thea Kippel - Lill Einar  2:a Agneta Haapalainen - Fjeld Stjern

B:1 1:a Ingrid Samuelsson - Crista Tibia  2:a Therese Haapalainen - Spellout

A:1 1:a Chanette Steen - Firestorm Viking